fbpx

Almanya İkinci El Eşya Web Siteleri 2023

Finansal sıkıntıların artmasıyla birlikte ikinci el eşya piyasası rağbet görmeye başladı. Almanya ikinci el eşya web siteleri sayesinde online olarak uygun fiyata eşya alabileceğinizi veya satabileceğinizi biliyor muydunuz? Almanya ikinci el eşya pazarı oldukça büyüktür. İşte bizde bu pazarın büyüklüğünden faydalanmanız için  Almanya ikinci el eşya web sitelerini sizin için derledik. 

Almanya İkinci El Eşya Web Siteleri
Almanya İkinci El Eşya Web Siteleri

Birkaç ekstra dolar kazanmak veya birkaç dolar tasarruf etmenin ve ikinci el alışveriş yapmanın tadını çıkarmak istiyorsanız, bu uygulamalardan bazılarını oldukça yararlı bulabilirsiniz. 

Almanya İkinci El Eşya Online Pazarı 

Ebay Kleinanzeigen

Almanya ikinci el olarak alınıp, satılabilecek en iyi yerler hakkında tavsiyede bulunan web sitelerinin başında yer alıyor.

Ekim ayında Alman pazarından inanılmaz bir 614.75 milyon benzersiz çevrimiçi ziyaretçi çeken bu web sitesi, mobilyadan kitaplara, yeni bir cep telefonuna, yeni bir eve ve hatta yarı zamanlı bir işe kadar her şeye sahiptir. Sloganlarında vurguladıkları gibi, reklamlar ücretsizdir, kısa ve tatlı olma eğilimindedir ve en önemlisi yereldir. Büyük çoğunluğu Almancadır.

Almanya İkinci El Eşya Web Siteleri
Almanya İkinci El Eşya Web Siteleri

Kalaydo

Kalaydo ağırlıklı olarak Kuzey Ren-Vestfalya, Hessen ve Rheinland-Pfalz bölgelerine odaklanmaktadır. Çok sayıda bölgesel gazetenin ilanları içerir ve eBay Kleinanzeigen’e benzer. Yerel halk ayrıca ücretsiz olarak satılık kendi küçük reklamlarını veya arabalarını da ekleyebilir. Bu alanda kesinlikle yerel bir lider.

Schpock

Schpock sadece söylemesi eğlenceli değil, aynı zamanda kullanımı süper kolay bir uygulama sunuyor ve Kalaydo ve eBay Kleinanzeigen hala masaüstü üzerinden popüler olarak kullanılırken, Schpock ikinci el uygulama pazarında önemli bir oyuncu. Burada hemen hemen her şeyi alıp satabilirsiniz, ancak kıyafetler ve oyuncaklar oldukça popülerdir.

Almanya İkinci El Eşya Web Siteleri
Almanya İkinci El Eşya Web Siteleri

 Quoka

Site, çok çeşitli mal ve hizmetlerin yalnızca bir tık uzağında olduğu başka bir küçük reklam portalıdır. Yukarıda belirtilen diğer büyük oyuncular kadar büyük olmasa da, belirli bir şey arıyorsanız veya mümkün olduğunca çabuk satmayı umuyorsanız, alternatif ikinci el sitelere sahip olmak iyidir.

 Markt.de

Markt.de ana sayfaları, şu anda günlük 730.000 ziyaretçiyle 1,8 milyondan fazla reklam olduğunu gösteriyor.

Asgoodasnew.de

Almanya İkinci El Eşya Web Siteleri
Almanya İkinci El Eşya Web Siteleri

asgoodasnew.de, kullanılmış elektronikler için gidilecek yerdir. Elektronik satın almak zor olabilir, çünkü garanti olmadan, bir parça çöp için hala yüksek bir fiyat ödüyor olabilirsiniz. asgoodasnew.de, 30 aylık bir garanti ve 30 günlük para iade politikası sunuyorlar.

Vinted

Vinted, Facebook Marketplace veya eBay Kleinanzeigen gibi klasiklerde başarı bulamıyorsanız üzerinde durulması gereken bir uygulamadır. Her zaman bir çift pantolon veya basit bir tişört satmaya çalıştığınızda, örneğin Facebook ve Kleinanziegen’deki izleyicilerin seçmediğini görüyorum. Vinted’de çok daha fazla başarı bulacaksınız!

Vinted, dünya çapında 22 milyon kullanıcısı ile her zevke ve stile uygun ikinci el modanın hazinesidir. Yeni bir şey satın almak hiç bu kadar kolay olmamıştı ve önyüklemesi daha sürdürülebilir.

Bir profil gereklidir ve bu aynı zamanda gardırobunuzda yeni bir ev arayan bazı giysiler varsa basit bir satış deneyimi sağlar. Bu web sitesi sadece Düsseldorf için değildir, ancak konumu ve tasarımcı, renk vb. gibi diğer çeşitli kategorileri daraltmak kolaydır. Düz görüşte gizlenmiş ve dikkat etmeye değer bazı vintage eşyalar da var. Çoğu reklam Almancadır, ancak söz konusu kıyafetin fotoğrafları eşlik eder.

Not: Vinted’i Kleiderkreisel veya Mamikreisel olarak hatırlayabilirsiniz! Bu iki uygulama Vinted’ı oluşturmak için birleşti.

Almanya ikinci el hangi sitelerden alışveriş yapılır?

Ebay Kleinanzeigen
Vinted
Quoka
Asgoodasnew.de
Schpock
Kalaydo

Almanya’da elektronik ucuz mu?

TL-Euro arasındaki kur farkını baz alırsak Türkiye’ye göre daha uygundur. Almanya’da elektronik eşyalar ortalama fiyattadır.

Almanya sahibinden hangi site?

Otomobil açısından www.autoscout24.de sitesi ülkede lider konumunda bulunmaktadır.

Almanyada giyim ucuz mu?

Almanya’da giyim ve hizmet sektörü fiyatları, ülkedeki enflasyon oranının 2021 yılı itibariyle %5,2 olması sebebiyle Türkiye’ye kıyasla daha uygundur.