fbpx

Üniversite Tercih sonuçları 2021-2022 ne zaman açıklanacak? ÖSYM, YKS

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu ÖSYM tarafından alınan tercih döneminde son günlere girilirken merak edilen konulardan oldu. 20 Ağustos’a kadar yapılacak olan tercihlerin ardından YKS tercih sonuçları pek çok öğrencinin gündeminde yer alacak. 5 Ağustos tarihinde başlayan 2021-YKS tercih işlemleri, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle tamamlanacak. 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundan yararlanacak olan adaylar ardından da YKS tercih sonuçlarını beklemeye başlayacak. Üniversite tercih sonuçları ile ön lisans ve lisans yerleştirmeleri gerçekleşecek. Peki, 2021 YKS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, milyonların merak ettiği YKS tercih tarihleri ve yerleştirme sonuçları hakkında ayrıntılar.

YKS tercih sonuçları heyecan dolu bekleyiş başlıyor. Yüz binlerce öğrencinin hayalindeki üniversite için ÖSYM’nin AİS sistemi üzerinden dolduracağı tercih listesi, 20 Ağustos tarihine kadar erişime açık olacak. Adaylar, yapmış oldukları üniversite tercihlerini bu tarihe kadar revize edebilecek. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, YKS tercih sonuçları hakkında bilinmesi gerekenler.

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

2021 YKS üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz belli olmadı.

Ancak üniversite kayıtlarının 6 Eylül’de başlayacağı düşünülürse, sonuçların en geç 27 Ağustos tarihinde açıklanmasının beklendiği söylenebilir.

YKS tercih sonuçlarınızı alta bırakacağım link üzerinden görüntüleyebilirsiniz:

Tercih Sonuçları İçin Tıklayınız