fbpx

EBA öğrenci 2023, öğretmen girişi nasıl yapılır? Eğitim Bilişim Ağı (EBA) online öğrenci hesabı nasıl açılır?

2021-2022 eğitim öğretim yılı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yayınlanan, uzaktan derslerle başladı. Peki, EBA öğrenci girişi nasıl yapılır? EBA şifresi nasıl alınır?

EBA

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

EBA’ya öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve kendi oluşturacakları şifreleriyle, veliler e-devlet hesap bilgileriyle, öğretmenler de MEBBİS ya da e-devlet hesap bilgileriyle giriş yapabiliyor.

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞ EKRANI

EBA ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Öğrenciler, EBA’da iki şekilde şifre oluşturabiliyor. Birincisi, eba.gov.tr’ye girildikten sonra, önce öğrenci butonuna sonra EBA Hesabı Oluştur butonuna tıklanarak veliye ya da öğretmene başvurmadan, güvenlik kodu, T.C. kimlik numarası, öğrenci numarası ve nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı seri numaraları girilmesi yoluyla. Bunun için yapılacak işlem basamakları şöyle:

-EBA Hesabı Oluştur butonuna tıkla.

-e-Okul bilgilerini girip “Giriş” butonuna bas

-EBA hesabın için yeni şifreni belirle.

-Kendinin ya da velinin e-posta adresini ve cep telefonu numarasını gir ve Şifre Oluştur butonuna tıkla.

-Girmiş olduğun cep telefonu numarasına gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas.”

-Adımlar, eksiksiz tamamladığında öğrenci EBA Giriş ekranına yönlendiriliyor. Bu ekranda T.C. kimlik numarası ve EBA hesabı için belirlenen yeni şifrenin ve güvenlik kodunun girilmesinden sonra “Gönder” butonuna basıldığında Ana Sayfaya ulaşılıyor.

Öğrencilerin şifre almak için başvuracağı ikinci yöntem ise velisine ya da öğretmenlerinden birine başvurarak şifre oluşturması yoluyla olacak.

Burada ise işlem basamakları sırayla şöyle:
EBA giriş ekranında T.C. kimlik numaranı ve velinden ya da öğretmeninden edindiğin tek kullanımlık şifreyi gir.

– Güvenlik kodunu gir ve “Gönder” butonuna tıkla.

– ‘Veli Bilgileriyle Aktivasyon’, ‘e-Postayla Aktivasyon’ ya da ‘Cep Telefonuyla Aktivasyon’ yöntemlerinden birini seç, istenen bilgileri gir.

– Aktivasyon adımını geçtikten sonra açılan ekranda EBA hesabın için ‘Yeni Şifreni Belirle’ ve ‘Kaydet’e tıkla.

-Bu adımları eksiksiz tamamladıktan sonra öğrenci, EBA Giriş ekranına yönlendiriliyor. Bu ekranda T.C. kimlik numarası ve EBA hesabı için belirlenen yeni şifre ve güvenlik kodu girildikten sonra “Gönder” butonuna basıldığında “Ana Sayfa”ya ulaşılıyor.

EBA ÖĞRETMEN GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Eğitim Bilişim Ağı olan EBA sistemine öğretmenler, kişisel MEBBİS şifreleri veya e-devlet kullanıcı adı ve şifreleri ile erişebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, internet sitesinden öğretmenlere özel EBA kullanım simülasyonlarını da video ve görsellerle yayınlandı. Sisteme girecek öğretmenler, bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye bu videolardan kolaylıkla ulaşabilecekler.

EBA ÖĞRETMEN GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN.

eba ögrenci girişi, zil butonu, eba öğrenci, eba öğrenci giriş, eba öğretmen, eba giriş öğrenci girişi, eba e devlet, eba bilişim ağı, eba ana sayfa, mebbis login, eba veli, eba öğrenci bilgileri ile giriş, mebbis eba, öğrenci eba, eba şifresi nasıl alınır.

eba tv, eba giriş öğretmen, eba giriş şifresi al, eba öğretmen girişi mebbis, eba’dan canlı derse nasıl girilir, eba hesabı ile , giriş yap, eba eğitim bilişim aği, eba eğitim bilişim ağı, eba eba tv, eba derse giriş, eba gov tv, eba giriş öğrenci, öğretmen ağı, eba girişi, eba hesabı nasıl açılır.

eba mebbis, ebe tv, e okul eba şifre al, eba mebbis giriş, mebbis eba giriş, e okul bilgileriyle eba giriş, eba hesabi ile giriş, öğrenci girişi eba, eba şifresi alma, mebbis eba girişi, eba tek kullanımlık şifre, öğrenci eba giriş.

eba giriş şifresi al öğrenci, eba e okul girişi, eba hesap oluştur, e devlet eba şifresi alma, eba hesap giriş, öğrenci eba şifresi nasıl alınır, eba nasıl açılır, ebaya giriş, eba giriş öğrenci giriş, e devlet eba, eba tek kullanımlık şifre ile giriş, eba şifresi alma öğretmen, eba hesap ile giriş, mebbis öğretmen girişi eba, ebaya nasil girilir, eba öğrenci girişi şifre al.