fbpx

E Devlet sosyal yardım parası 1100 TL pandemi sosyal destek yardımı sonuç sorgulama ekranı! 1100 TL yardım başvurusu nasıl yapılır, şartları neler?

Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı” kapsamında 2 milyonun üzerindeki haneye 1100 TL pandemi parası ödemesi yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından açıklanan sosyal yardım parası şartlarının ardından yardım başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı sorgulanmaya devam ediliyor. Başvurular ve sonuç sorgulama ekranına e-Devlet üzerinden ulaşılacak olup ödemeler ise kişilerin banka hesaplarına, hesap bilgisi olmayanları PTT kartlarına, her ikisi de olmayanlar için ise pandemi sosyal destek yardımı ödemelerinin evlere teslim edileceği biliniyor. Bu kapsamda; sosyal yardım parası 1100 TL yardım başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? E Devlet 1100 TL pandemi sosyal destek yardımı sonuç sorgulama ekranı!

1100 TL sosyal yardım hakkında sorgulamalar hız kesmeden sürüyor. Yapılan resmi açıklamalar sonrası 2 milyonun üzerindeki ihtiyaç sahibi haneye pandemi parası ödemelerinin yapılacağı biliniyor. Başvuru ve sonuç ekranına e-Devlet üzerinden ulaşılacak olup pandemi sosyal destek yardımı ödemeleri ise bayrama kadar teslim edilecek. E Devlet başvuruların banka hesap bilgisi bulunanların banka hesaplarına, banka hesap bilgisi bulunmayanların PTT kartlarına, her ikisinin de olmaması durumunda ise sosyal yardım parası kişilerin konutlarına kadar elden teslim edilecek. Bu kapsamda; sosyal yardım parası 1100 TL yardım başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? E Devlet 1100 TL pandemi sosyal destek yardımı sonuç sorgulama ekranı!

NAKDİ DESTEK ÖDEMELERİ 2021

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi haneye, hane başı ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ile 1100 TL tutarında nakdi destek sağlayacağız” dedi.

Bakan Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi hanelere destek olmak için ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ adı altında yeni bir yardım programı başlattıklarını bildirdi. Bakan Yanık, söz konusu yardım programının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik olarak ve ayrıca başvuruya gerek olmaksızın yapılacağını belirtti.

Program ile gerek olmaksızın 2 milyonun üzerinde haneye ulaşacaklarını kaydeden Bakan Yanık, “Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV’lerimiz tarafından tespit edilmiş “2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi haneye, hane başı ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ile 1100 TL tutarında nakdi destek sağlayacağız” dedi.

1100 TL SOSYAL YARDIM DESTEK PARASI BAŞVURU VE SONUÇ EKRANI!

1100 TL pandemi destek başvuru sonuçları ile ilgili son gelişmeler milyonların gündeminde bulunuyor. Son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi haneye, hane başı ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ile 1100 TL tutarında nakdi destek sağlayacağız” dedi. e-Devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına ödemelerin yapılacağı bakanlık tarafından açıklandı.

BAYRAMA KADAR TESLİM EDİLECEK

Öte yandan bakanlık, destek ödemelerinin, daha önce e-devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına yapılacağını bildirdi. Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri ramazan bayramına kadar konutlarına teslim edilecek. Ayrıca aynı dönemde ödemeleri gerçekleştirilen 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıkları da Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemeleri ile birlikte yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 17 Mayıs tarihine kadar sürecek olan tam kapanma dönemi için ihtiyaç sahibi hanelere 1.100 lira tutarında nakdi yardımda bulunacaklarını açıkladı.

2 MİLYON HANE

2 milyonu aşkın haneye 1100 lira ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, tam kapanma dönemi için ihtiyaç sahibi 2 milyonu aşkın haneye, 1100 lira tutarında Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemesi gerçekleştirileceğini bildirdi.