fbpx

Avusturya İkinci El Araba En İyi Web Site ve Uygulamaları

Avusturya’da ikinci el araba için alışveriş mi yapmak istiyorsunuz? Avusturya ikinci el araba satışı için güvenilir ve en popüler olan web site ve uygulamaları sizler için derledik. Türklerin en çok göç ettiği üçüncü ülke olan Avusturya ikinci el araba alımı ve satışı için uygun olan siteleri merak mı ediyorsunuz? Detaylar makalemizde…

Avusturya İkinci El Araba En İyi Web Site ve Uygulamaları
Avusturya İkinci El Araba En İyi Web Site ve Uygulamaları

Her yıl milyonlarca Avusturya ikinci el araba müşterisinin yaklaşık yüzde 80’i, araştırma ve alışveriş zamanlarının yaklaşık üçte ikisini – veya yaklaşık 10,5 saatini – Autotrader, Edmunds ve KBB.com (Kelley Blue Book) gibi kullanılmış araba web sitelerinde harcıyor. Ancak, en çok yardımcı olan en iyi Avusturya ikinci el araba web sitelerinin hangileri olduğunu belirlemek, aracın kendisini bulmak kadar zor görünebilir.

Santander Consumer USA tarafından yapılan bir analiz, tipik bir yılda Avusturya ikinci el arabalar için alışveriş yapan yaklaşık 40 milyon tüketiciye sunulan yaklaşık 100 çevrimiçi araştırma ve alışveriş kaynağını belirledi. En iyi Avusturya ikinci el araba siteleri, araba alışverişi yapanlara en çok yardımcı olanlar için seçenekleri listeleyen 28 kaynak tarafından seçildi.

Çok az sayıda müşteri, çevrimiçi alışveriş yapanların Avusturya ikinci el arabalarını satın almadan önce ortalama dört web sitesini ziyaret ettiğini ve üçüncü taraf web sitelerinin genellikle ilk ve son çevrimiçi alışveriş yerleri olduğunu gösteren yakın tarihli bir ankete dayanarak, en iyi Avusturya ikinci el araba web sitelerinin yarım düzine tanesine bile bakıyor.

En iyi Avusturya ikinci el araba web sitelerinin dördünden fazlasını veya daha azını kullanabilirsiniz, ancak muhtemelen hangi araştırma ve alışveriş web sitelerinin en yararlı olacağını bilmek istersiniz, böylece zamanınızı boşa harcamazsınız.

Avusturya İkinci El Araba En İyi 16 Web Sitesi

Avusturya İkinci El Araba En İyi Web Site ve Uygulamaları
Avusturya İkinci El Araba En İyi Web Site ve Uygulamaları

İşte ankette ne sıklıkta tanımlandıklarına göre sıralanmış en iyi Avusturya ikinci el araba 16 web sitesi şu şekildedir;

 • Autotrader
 •  Cars.com
 •  Kelley Mavi Kitap
 •  AutoTempest.com
 •  CarsDirect
 •  Craigslist.org
 •  eBay Motorlar
 •  Edmunds.com
 •  Carvana
 •  Autolist.com
 • CarMax (Tic.)
 • TrueCar.com
 •  Vroom
 • Facebook Marketplace
 • iSeeCars.com

Autotrader 

Autotrader, binlerce otomobil satıcısı ve özel satıcıdan satılmak üzere listelenen milyonlarca otomobilin bulunduğu bir otomotiv pazarıdır. Site, alışveriş yapanların yeni, kullanılmış, sertifikalı önceden sahiplenilmiş, marka, model, gövde stili, renk, fiyat, coğrafya ve daha fazlası gibi kriterlere göre araba aramasına olanak tanır. Autotrader ayrıca Kelley Blue Book’a dayanan harika fiyatları ve iyi fiyatları da işaretler. Site, alışveriş yapanların araba değerlerini elde etmelerini ve satılık reklamlarını yapmalarını sağlar. Kullanımı kolay araba ödemesi ve uygun fiyatlı hesap makineleri ve kullanışlı bir bayi bulucu bulacaksınız. Yeni araba incelemeleri de sağlanmaktadır.

CarGurus

CarGurus, alışveriş yapanların yerel otomobil listelerini karşılaştırabilecekleri bir otomotiv alışveriş ve araştırma sitesidir. Site, her arabanın Anında Piyasa Değerini belirlemek için her gün milyonlarca yeni, kullanılmış ve sertifikalı ikinci el araç listesini analiz eder, ardından arama sonuçlarını fiyatlara göre sıralar – çok şey, iyi anlaşma, adil anlaşma, yüksek fiyat ve kullanılmış arabalar için overpriced – ve bayi itibar puanları. Site, alışveriş yapanların araba değerlerini elde etmelerini ve satılık reklamlarını yapmalarını sağlar. Yeni araba incelemeleri de sağlanmaktadır.

Cars.com

Avusturya İkinci El Araba En İyi Web Site ve Uygulamaları
Avusturya İkinci El Araba En İyi Web Site ve Uygulamaları

Cars.com, alışveriş yapanlara yeni, kullanılmış ve sertifikalı ikinci el araçlar hakkında bilinçli satın alma kararları vermeleri ve bayilerle bağlantı kurmaları için veriler, kaynaklar ve dijital araçlar sağlar. Marka, model, gövde stili, renk, özellikler, fiyat, anlaşma derecelendirmesi (harika, iyi, uygun fiyat) ve daha fazlasına göre arama yapın. Site, karşılaştığımız en basit araba satın alınabilirlik hesaplayıcılarından birini ve birkaç araç arasında ayrıntılı karşılaştırmalar sağlayan olağanüstü bir araç sunuyor. Yeni araba incelemeleri ve videolar da sağlanmaktadır.

Kelley Blue Book

Belki de en iyi bilinen otomobil araştırma web sitesi KBB.com, tüketicilerin bir araç için araştırma yapmasına, fiyatlandırmasına ve alışveriş yapmasına yardımcı olacak bir dizi değerli kaynakla ününü kazanıyor. Kapsamlı bir yeni ve kullanılmış araç arama işlevine ek olarak, site, alışveriş yapanların bölgelerindeki diğer satın alımlara göre ne ödemesi gerektiğini gösteren Kelley Blue Book Fiyat Danışmanı’na sahiptir – Adil Pazar Aralığı. Aynı zamanda harika ve iyi fiyatları işaretler ve uzman ve tüketici incelemeleri, 5 Yıllık Sahip Olma Maliyeti, bir araç karşılaştırma aracı, kullanımı kolay ödeme hesaplayıcısı ve daha fazlasını sağlar.

AutoTempest.com

Web sitesi, burada listelenen diğer en iyi siteler de dahil olmak üzere çeşitli alışveriş web sitelerinden elde edilen sonuçları, yani Cars.com, CarsDirect, Carvana, eBay Motors ve TrueCar.com birleştirir ve Autotrader, CarGurus, Craigslist ve Facebook Marketplace ile kolay karşılaştırmalar sağlar. Site, “başka hiçbir yerde tek bir yerde daha fazla liste bulamazsınız” diye övünüyor ve bir Araba Fiyatlandırma Aracı (yeni araçlar), Kelley Blue Book raporları, eBay gerçek fiyatları, incelemeler ve eğitim kılavuzları da içeren bir arama motoruyla destekliyor.

CarsDirect

Avusturya İkinci El Araba En İyi Web Site ve Uygulamaları
Avusturya İkinci El Araba En İyi Web Site ve Uygulamaları

Diğer bazı web siteleri kadar kapsamlı olmasa da, CarsDirect, tüketicilerin alışverişlerini bilgilendirmek için “onlara en güncel araç fiyatlandırma bilgilerini vererek yeni veya kullanılmış bir araba üzerinde çok şey elde etmelerine” yardımcı olur. CarsDirect uzman ekibi, sitenin otomobil müşterileri için yararlı olan “sıcak fırsatları ve fiyatlandırma trendlerini” tespit etmesini sağlayan en son fiyatlandırma verilerini analiz eder. Bayiye gitmeden önce marka, model, gövde stili, renk, özellikler ve fiyatları araştırın. Yeni araba incelemeleri ve videolar da sağlanmaktadır.

Craigslist.org 

Alışverişçileri bu listedeki diğer birçok sitenin tüm çanları ve ıslıkları olmadan Google’ın Craigslist.org isteyebilir. Site, eski klas yerel sınıflandırılmış reklamlarla karşılaştırılabilir, ancak arama motoruna hizmet verilebilir ve birçok şehri kapsar. Bununla birlikte, dikkatli olun, site satıcıları veya araçları incelemez, hatta alışveriş yapanlar için genel güvenlik ipuçları ve dolandırıcılıktan kaçınma konusunda tavsiyeler sunar. 

eBay Motorlar 

Tanınmış açık artırma web sitesi, otomobiller ve kamyonlar için çevrimiçi sınıflandırılmış bir reklam listesi gibi işlev görür. EBay arama motoru, marka, model, fiyatlandırma, konum, teslimat seçenekleri ve daha fazlası gibi ayrıntılı kriterlerin yanı sıra, fiyatların sitede satılan araçlar için diğer fiyatlara kıyasla nasıl olduğunu gösteren bir Piyasa Fiyat Analizi sağlar. Önceki web sitesinin aksine, eBay Motors, alışveriş yapanların belirli bir satın alma işlemi yapıp yapmamaya karar vermelerine yardımcı olabilecek satıcı derecelendirmeleri sağlar.

Edmunds.com

Edmunds, müşterilerin kendi bölgelerindeki yeni, kullanılmış ve sertifikalı ikinci el araçların geniş bir envanterini aramalarını sağlayan ülke çapında bir veritabanı sunmaktadır. Site, kapsamlı ikinci el araç arama yeteneği ve araç sıralamaları sağlar; yeni araç fiyatlandırmasını bildirir; yüksek puan alan kullanılmış arabaları tanımlar; harika, iyi ve adil fiyatları işaretler ve uygun fiyatlı ve kredi hesaplayıcıları sunar. Edmunds ayrıca kullanılmış ve yeni otomobillerde sırasıyla Gerçek Piyasa Değeri ve Gerçek Sahip Olma Maliyeti sağlar. Biraz ezici olsa da, web sitesi ciddi alışveriş yapanlara sağlayabileceği bilgi zenginliği için keşfetmeye değer.

Carvana

Belki de en çok araba otomatlarıyla tanınan – ülke çapında iki düzineden fazla – Carvana’nın basit web sitesi, yüksek kaliteli, kullanılmış araç envanteri için kullanımı kolay bir “Araba Bulucu” arama aracı da dahil olmak üzere yüzde 100 çevrimiçi bir satın alma deneyimi sunuyor. Site, alışveriş yapanların markalara ve modellere, süslemelere, stillere, konumlara ve daha fazlasına göz atmalarını sağlar; araç satmak veya ticaretini yapmak; kolay kredi hesaplayıcısını kullanarak ödemeleri belirlemek; finansman başvurusunda bulunun ve en yakın otomatta teslimat veya teslim alma için düzenleme yapın.

Autolist 

Autolist.com alışveriş yapanların “tek bir kolay aramada birden fazla yeni ve kullanılmış araba web sitesinde arama yapmalarını” sağlayarak “hayalinizdeki arabayı bulmalarına” yardımcı olacağını söylüyor. Kapsamlı, özelleştirilebilir bir arama aracına ek olarak, site trend aramaların yanı sıra fiyat, gövde stili, en popüler araçlar, şehirler ve yıla göre aramalar sunar. Ücretsiz bir hesaba kaydolun ve fiyat geçmişi, “Listimate” fiyat karşılaştırması, fiyat değişiklikleri geçmişi, piyasadaki günler ve bir Carfax raporu içeren alıcı istihbaratı edinebilirsiniz. Kaynaklar bölümü alışveriş kılavuzları, incelemeler ve araç karşılaştırmaları sunar.

CarMax

Müşterileri, ülke çapında 225 mağazada bulunan CarMax sertifikalı kullanılmış araçları çevrimiçi olarak bulabilirler. Örneğin, araç fiyatına, kategoriye, markaya, model yılına, popülerliğe ve yaşam tarzına (banliyö, çevre dostu, aile ve dış mekan) göre alışveriş yapın. Web sitesinde gezinmek daha kolay olsa da, alışveriş yapanlar araba satın alma ipuçlarını ve kullanımı kolay bir araba ödeme hesaplayıcısını bulabilmelidir.

TrueCar.com 

TrueCar, ülke çapında sertifikalı bayilik ağı aracılığıyla bir milyondan fazla kullanılmış aracın yanı sıra yeni araçlar sunan dijital bir otomotiv pazarıdır. TrueCar ayrıca Sam’s Club da dahil olmak üzere 250’den fazla şirket için araba satın alma programlarıyla da ilişkilidir. Alışveriş yapanlar, araçları kategoriye, fiyata, markaya, modele, model yılına, özelliklere ve daha fazlasına göre taramak için arama aracını kullanabilir. Site, TrueCar’ın ABD genelinde mevcut milyonlarca kullanılmış otomobilin analizine dayanarak fırsatların mükemmel, harika, adil veya yüksek fiyatlı olup olmadığını gösterir.

Vroom

“Bir araba satın almanın veya satmanın daha iyi bir yolunu” sunmasıyla övünen site, çevrimiçi gezinmekten satın alma işleminize başlamaya, belge yüklemeye, elbette kapınıza teslim etmeye kadar araba alıcıları için adım adım bir rehber sunmaktadır. Arama aracı basit ve kullanımı kolaydır ve alışveriş yapanların Carfax araç geçmişi raporları ve pazarlık yapmayan fiyatlarla listelenen binlerce Vroom sertifikalı, düşük kilometreli otomobil, kamyon ve SUV arasında sıralama yapmasına olanak tanır.

Facebook Marketplace 

Facebook sosyal medya platformunda bulunan bu site, temel olarak alışveriş yapanların seçtikleri kriterleri karşılayan araçları tanımlamalarını sağlayan bir arama işlevine sahip sınıflandırılmış bir reklam web sitesidir. Ancak site, anketimizdeki en iyiler arasında arama sonuçları üretir (aşağıdaki bölüme bakın). Web sitesi, bir satın alma işlemi yapmak için gereken tüm ayrıntıları sağlamayabilir, ancak alışveriş yapanlara yerel pazar için bir fikir verir.

iSeeCars.com

Yüksek olmasa da, iSeeCars.com da bu listeyi yapıyor çünkü sonuçta bu makalenin konusu olan alışveriş yapanlar için de sonuç veriyor. Kapsamlı bir arama aracı sağlamanın yanı sıra, site ayrıca harika, iyi ve adil fırsatları da tanımlar; piyasa fiyatlarına göre araç fiyatları; durum analizleri, bayi derecelendirmeleri ve daha fazlası. Alışveriş yapanlar ayrıca iSeeCars tarafından tanımlanan popüler aramaları da keşfedebilir. Ve web sitesi kendi otomobil satış verilerinden faydalı çalışmalar üretiyor.

Diğer Avusturya ile ilgili makalelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Avusturya İkinci El Araba Satış Siteleri Hangileridir?

Avusturya ikinci El Araba En İyi 16 Web Sitesi;
Autotrader
Cars.com
 Kelley Mavi Kitap
 AutoTempest.com
 CarsDirect
 Craigslist.org
 eBay Motorlar
 Edmunds.com
 Carvana
 Autolist.com
CarMax (Tic.)
TrueCar.com
 Vroom
Facebook Marketplace
iSeeCars.com