fbpx

Almanya’da Kiralık Ev İçin En İyi Web Siteler 2022

Almanya’da kiralık ev herkes için zor olabilir, özellikle de nerede arayacağınızı bilmiyorsanız. Almanya’da kiralık ev için birçok çevrimiçi kaynak vardır, bazıları sahibinden doğrudan kira sunar ve bazıları ek ücret ödeyeceğiniz kiralama şirketi aracılığıyladır.

Almanya’da Kiralık Ev İçin En İyi Web Siteleri 2022?
Almanya’da Kiralık Ev İçin En İyi Web Siteleri 2022?

Genellikle, kiralama komisyoncuları sizden bir aylık kira tahsil eder, hayal edebileceğiniz gibi oldukça önemli miktarda paradır bu.

Böyle bir para tuzağından kaçınmak için broker ücretleri olmadan kanıtlanmış kaynakları seçmeniz gerekir. Bu makalede, Almanya’daki uzun ve kısa süreli kiralamalar için en iyi ücretsiz kaynakları listeleyeceğim.

Almanya’da Kiralık Ev 

Almanya’da kiralık evler çok yaygındır. Aslında, Almanya’daki nüfusun yarısından fazlasının mülk sahibi olmak yerine mülk kiralamasına şaşırabilirsiniz. Burada çok normal ve insanlar sürekli ev arıyor ve kiralıyorlar, bu nedenle bol miktarda kaynak oluyor.

Ancak, uzun süreli kiralık tüm web sitelerinin istisnai olarak Almanca olduğunu unutmayın, Almanca bilmiyorsanız zor olacaktır. Bu durumda, her sayfayı otomatik olarak Türkçe’ye çevirecek olan Google Chrome’u kullanabilirsiniz.

Almanya’da Kiralık Ev İçin En İyi Web Siteleri 2022?
Almanya’da Kiralık Ev İçin En İyi Web Siteleri 2022?

Ev sahipleriyle iletişim kurarken, Almanca ve İngilizce olmak üzere her iki dilde de bir mesaj yazın ve onlara nereden geldiğinizi önceden söyleyin. Bazı mal sahipleri evlerini yabancılara ödünç vermemeyi tercih ediyor.

Almanya’da kiralık ev için web site: ImmobilienScout24

Almanya’da apartman avcılığı için en ünlü ve en büyük platform. Her ay 12 milyon kişi evlerini bulmak için bu web sitesini kullanıyor. 1998 yılında kuruldu ve bu nedenle Almanya’da konut için ilk çevrimiçi platformdur.

Orada doğrudan mal sahiplerinden, emlak ajanslarından ve komisyonculardan 500.000’den fazla teklif göreceksiniz.

Normal hesabın kullanımı ücretsizdir, bu nedenle teklifleri görebilir ve ev sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz, ancak aylık 30 EUR’luk bir fiyat için daha fazla avantaj ve seçeneğe sahip bir premium hesap da seçebilirsiniz ve iki ay önceden ödeme yapmanız gerekir.

Yalnızca bu güncellemeyle, girişteki tüm ayrıntıları görebilirsiniz. Sadece premium kullanıcılar (artı) için mevcut olan daireler de vardır, bu nedenle bir tane için ödeme yapmazsanız onları bile görmezsiniz.

Ancak, belirli durumlarda, premium üyelik satın almak mantıklıdır. Bazı Alman şehirlerindeki konut durumu oldukça şiddetli, bu nedenle ev sahipleri yayınladıkları teklif için birçok talep alıyorlar, bu yüzden onlar için ezici olabilir, bu yüzden giderek daha fazla mal sahibi sadece premium üyeler için teklifler yayınlamaya karar veriyor.

Böylece hayatlarını kolaylaştırabilir ve daireye ilgi duyan daha az sayıda insan arasından seçim yapabilirler.

Almanya’da kiralık ev için web site: eBay – Kleinanzeigen

Alman eBay’in Kleinanzeigen adlı özel bir özelliği var, sadece Almanya’da mevcut. Orada dairelerden, odalardan, arabalardan işlere ve hizmetlere kadar birçok farklı fırsat bulabilirsiniz. Bu web sitesi esasen Craigslist veya Gumtree’nin Almanca versiyonudur.

Şehrinizin Immobilien bölümüne gidin, Mietwohnung’u seçin ve Angebote’yi seçin. EBay Kleinanzeigen’de, profesyonel brokerlerden ziyade mevcut kiracılardan listeler bulacaksınız.

Bununla birlikte, birçok kişi, ev sahiplerinin bir ücret ödemesi gereken ImmobilienScout24’e kıyasla, hem satıcılar hem de alıcılar (kiracılar) için ücretsiz olduğu için tekliflerini oraya gönderiyor.

Bazen fiyatın yakınında bir müzakere temeli (VB) görürseniz bir teklif için pazarlık bile yapabilirsiniz. Ancak ürünler için daha yaygındır, daireler için değil.

Bu platformun en büyük yararı, orada herhangi bir acente veya broker görmemenizdir, listeler yalnızca sahiplerine doğrudan temas halinde olan özeldir. EBay Kleinanzeigen’de bir profile sahip olmak genel olarak tavsiye edilir, orada hemen hemen her şeyi doğrudan hem yeni hem de kullanılmış insanlardan ve insanlara satabilirsiniz.

Örneğin, bir daire kiraladıktan sonra, çoğu boş geldiği için mobilya satın almanız gerekecektir. Bu nedenle, bazı ucuz mobilya parçaları satın almak için eBay Kleinanzeigen’i kullanabilirsiniz, aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var.

Almanya’da kiralık ev için web site: Immowelt.de

Immowelt, ImmobilienScout24’ten sonra Almanya’nın en büyük ikinci kiralama platformudur. 2000 yılında kurulmuştur. Platform, tercihlerinizi birçok filtreden ayarlamanıza olanak tanır.

ImmobilienScout24’te olduğu gibi, özel tekliflerin yanı sıra emlak ajansları da bulacaksınız. Kiracılar için kullanımı da ücretsizdir, ancak ev sahiplerinin bir ücret ödemesi gerekir.

Platform üzerinden sahibiyle iletişime geçebilirsiniz ve tüm teklifleri ve bunlarla ilgili tüm bilgileri görmek için ek ödeme yapmanız gerekmez. Bu nedenle tam işlevselliğinde tamamen ücretsizdir. Ancak, ev sahiplerinin fiyatı ödemesi gerekecek, işte fiyatlar:

  • 1 hafta 0 – 64,90 EUR
  • 2 hafta 0 – 124,90 EUR
  • 4 hafta 19,95 – 174,90 EUR
  • 8 hafta 34,95 – 299,90 EUR

Bu nedenle, ev sahiplerinin ne kadar ödemesi gerektiği gerçekten belli değil, fiyatlar mülkün değerine, seçilen reklam paketine ve herhangi bir indirim yapılıp yapılmadığına göre değişiyor. Ama sonuçta sizin için önemli değil, çünkü sadece o süre zarfında bir daire arıyorsunuz.

Immowelt’in aksine, en büyük rakip ImmobilienScout24, kullanıcılar için özel üyelikleri aktif olarak teşvik ediyor. Ne yazık ki bu özellik olmadan, bölgelerindeki en iyi teklifleri göremezler.

Bu, giderek daha fazla insanın daha iyi bir anlaşma bulma umuduyla planlarını ayda 30 EUR karşılığında yükseltmesini sağlıyor. Immowelt, neredeyse ImmobilienScout24 kadar daire sağlar ve üyelik satmaz.

Almanya’da kiralık ev için web site: Meinestadt.de

Meinestadt, yalnızca kiralamaların değil, aynı zamanda işlerin, arabaların, etkinliklerin ve hatta buluşmanın da yayınlandığı eBay’e benzer bir platformdur.

Daha önce gördüğümüzden çok daha küçük bir konut platformu, ancak yine de iyi listeleri var. Dahası, ayda yaklaşık 15 milyon kullanıcısı var ve kesinlikle dikkatinize değer.

Tekliflerin çoğu ev sahiplerinden özeldir ve platformun tam kapasitesiyle kullanımı ücretsizdir.

Almanya’da kiralık ev için web site: Immonet.de

Immonet, Immowelt platformunun bir ortağıdır, aynı ilkelerle çalışır ve her iki taraf için de kullanımı ücretsizdir. Şirket 1999’dan beri var ve ImmobilienScout24’ten daha az popülerliğe sahip.

Almanya’da kiralık ev için web site: Wohnungsboerse.net

Bu platformda, her zamanki gibi, kiralama tekliflerini görebilir ve dairenizi ücretsiz olarak yayınlayabilirsiniz. Teklifle ilgili tüm bilgileri görebilir ve ev sahibiyle de iletişime geçebilirsiniz. Bu en küçük platformdur, ancak yine de bazı avantajları görebilirsiniz.

Wohnungboerse web sitesinde ayrıca, Almanya’da hayatınızı kolaylaştıracak Bilgi ve İpuçları altında konut için yararlı kontrol listeleri ve ipuçları bulunmaktadır.

Almanya’da kiralık ev için web site: WG-GESUCHT

Son platform WG-Gesucht’tur ve diğerlerine kıyasla, tüm site İngilizce olarak mevcuttur. WG, Wohngemeinschaft veya flatshare’in kısaltmasıdır, ancak herhangi bir zamanda çeşitli listeler vardır. Böylece orada bir oda, daire veya hatta bir ev bulabilirsiniz. Kiracılar ve mal sahipleri için tamamen ücretsiz bir web sitesidir.

Almanya’da Kiralık Ev İçin En İyi Web Siteleri 2022?
Almanya’da Kiralık Ev İçin En İyi Web Siteleri 2022?

WG-Gesucht, bence, listenin boyutunu ve fiyatını, çevrimiçi olduğu zamanı, adresi, kullanılabilirliği, ayrıntıları ve resimleri görmeyi kolaylaştıran en çekici ve kullanıcı dostu arayüze sahiptir. Ancak, birçok kayıt yalnızca geçici konaklama içindir.

Web sitesi bu şekilde ticari gayrimenkul ve satılık özel gayrimenkul sunmamaktadır. Tüm kayıtlar ev sahiplerine veya mevcut odalarını kiralayan kişilere aittir.

Özellikle oda kiralama için tavsiye ederim. WG-Gesucht, Almanya’da bir daire yerine bir oda arıyorsanız olmanız gereken bir yerdir.

Genellikle, öğrenciler bu kiralama yöntemini kullanırlar, bu yüzden büyük olasılıkla odalarını kiralayan öğrencilerden teklifler göreceksiniz ve oda arkadaşlarınız da büyük olasılıkla öğrenciler olacaktır.

Ancak genel olarak çok değişkendir, çalışan yetişkinlerle çok sayıda ortak daire vardır. Bazı insanlar yalnız yaşamak istemez veya konut için fazla para harcamak istemezler.

Ve aslında, WG-Gesucht piyasadaki paylaşılan konutlar için en büyük platformdur. Profilinizde yeterli bilgiye sahip olmanız gerekir, böylece insanlar bir röportaj için davet etmeye karar vermeden önce ona bakabilir ve sizi tanıyabilir.

Diğer Almanya ile ilgili makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Almanya’da kiralık evleri nasıl bulabilirim?

Arama yapabileceğiniz çeşitli web siteleri vardır, immobilienscout24.de, immowelt.de ve deutsche-wohnen.com daha popüler olanlardan bazılarıdır. 

Almanya’daki en iyi emlak web sitesi hangisidir?

immobilienscout24.de Temmuz 2022’de Almanya’da en çok ziyaret edilen Emlak web sitesi olan 1. sırada yer aldı ve bunu ikinci olarak immowelt.de ve Almanya’daki Emlak web sitelerinin liderleri olarak 3. sırada yer alan immonet.de izledi.

Almanya’da ev kiralayabilir miyim?

Almanya’da bir emlakçı aracılığıyla bir daire kiralayabilirsiniz, çünkü genellikle daha kolaydır, ancak bazen bir bedeli vardır. Emlakçılar, dairelerini veya evlerini satmaya veya kiralamaya yardımcı olmak için mal sahipleri tarafından işe alınır. Ancak, acenteler tarafından sağlanan hizmetler için ücretler dahildir.